O nás

Projekt CZ-FIN vznikl na Hackathone #hackujstat ver. 3.0 jako vize Ľudovíta Scholtza na vytvoření jednotného automatizovaného agregátoru státních údajů s možností sestavení ratingu společností podle údajů které má stát dostupné. Širší porota ohodnotila projekt jako jeden z top 3, avšak projekt se po hodnocení užší poroty neumístil v první trojce. Konspirační teorie tvrdí, že člen užší poroty z hlidacstatu.cz považoval projekt jako nově vznikající konkurenci a na projekt dal ban. Jaký význam by mělo pro porotce vysoce hodnotit všebecne užitečný projekt agregátoru všech státních údajů podle kontextu s otevřeným kódem ?? Raději ať vyhraje chatbot nad několika Datasety který nikdo nikdy nepoužil ..

I přes nepříznivému hodnocení užší poroty na hackathone, Ľudovít Scholtz pokračoval ve vývoji aplikaci. Bylo přidáno prolinkování na starší slovenský verzi portálu která zpracovávala údaje o účetnictví všech Slovenská společností - SK-FIN. Rovněž byl rozšířen starší projekt monitoringu médií o další české média a byl dotažen do stavu komerčního produktu.

Aktuálně je projekt ve stavu kde nabízíme mnoho údajů zdarma - například prolinkování údajů firmy na státní Datasety, kategorizace top firem podle činností, nebo jednoduché vyhledávání. Jelikož lidské zdroje ani servery nejsou zdarma, vybrali jsme si monetizaci produktů dle licencí. V nejnižší licenci Fin PERSONAL se odemykají skryté údaje o firmách - kontaktní údaje a zároveň je možné nastavit denní nebo měsíční monitoring. Ve střední licenci Fin PREMIUM se odemyká pokročilé vyhledávání firem s možností exportu do Excelu. Zároveň jsou dostupné vyšší limity denních a měsíčních monitoringů a je dostupný i živý monitoring - do několika minut po zveřejnění článku obsahujícího sledovaný výraz se odešle email uživateli s linkem na článek. V nejvyšší licenci Fin ENTERPRISE nejsou žádné limity počtu uživatelů přiřazených k licenci ani pro sledování výrazů.

Pomozte nám udržovat český stát transparentní

  • Sledujeme všechny dostupné data
  • Párujeme státní firemní data na firemní profil
  • Sledujeme média
  • Zvyšujeme transparentnost firem i českého státu

Pomůžete nám pokud si koupíte alespoň jednu z našich licencí nebo nás doporučíte známým.